AIMAG Oyunları’nın Tesis Yönetim Yazılımı Hotech’ten

Türkmenistan’da düzenlenen 5. Asya Kapalı Salon ve Dövüş Sanatı Oyunlarının (AIMAG) gerçekleştiği 100.000 kişilik Aşkabat Olimpik Kompleksinin tüm konaklama ve yiyecek içecek operasyonlarının yazılım alt yapısını Türkiye’nin en önemli teknoloji ve yazılım firmalarından Hotech  sağladı.
Olimpiyat köyünün içerisinde 45 bin kişilik stadyum, 15 bin kişilik arena, 5 bin kişilik su sporları merkezi, 4 bin kişilik kapalı tenis kompleksi, 6 bin kişi kapasiteli veledrom, 5 bin kişilik kapalı atletizm salonu, 2 Otel ve 6 rezidansta 2271 oda ve 4550 yatak kapasitesi var.
Hotech Yönetim Kurulu Başkanı Hamdullah Turgut “Asya kıtasının en önemli sportif aktivitelerinden olan bu projede yer almaktan tüm Türk Teknoloji firmaları adına gurur duyuyoruz. Böylesine büyük bir kompleks için tüm konaklama, banket, operasyon süreçleri ile birlikte 20 ayrı binada çalışan birbirine entegre 56 server, 120 cafe restoran, 610 satış noktası terminali üzerinden 1.000 civarında kullanıcıya tek veritabanı ve tek yazılım paketi ile çözüm sunmak dünyada örneği pek rastlanan bir uygulama değildir.” diyerek tamamen yerli mühendislerin eseri olan Otello Hospitality ERP yazılım paketinin komplekste kullanılmaya devam edileceğini belirtti.
Aşkabat Olimpiyat Kompleksi, 5. Asya Kapalı Salon ve Dövüş Sanatı Oyunları (AIMAG) kapsamında, 17 Eylül- 27 Eylül 2017 tarihleri arasında, 45 ülkeden 21  branştan binlerce sporcunun madalya mücadelesine tanıklık etti.

Comments are closed.