HOTEL TECHNOLOGY ECOSYSTEM

Otel yazılım sektörünün yenilikçi ve kapsamlı çözümleri ile bilinen firması AmonRa Software yeni bir yapılanmaya gitti.

 

 

HOTECH – HOTEL TECHNOLOGY ECOSYSTEM

Otel yazılım sektörünün yenilikçi ve kapsamlı çözümleri ile bilinen firması AmonRa Software, Alman ve İspanyol yatırımcılarla gücünü birleştirerek Hotech – Hotel Technology Ecosystem adıyla yeni bir yapılanmaya gitti.

Tamamen global pazar hedeflenerek kurulan Hotech, Türkiye’de olduğu gibi, Avrupa ve Amerika’da da pazarın etkin bir oyuncusu olmayı hedefliyor.

AmonRa Software tecrübesini global pazara sunuyor

Hotech Bilişim A.Ş. Genel Müdürü Melih Altaş yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Son yıllarda AmonRa Software olarak Avrupa’da yaptığımız proje bazlı ortaklıklar başarılı olup, sektörde benzeri olmayan çözümler ve iş modelleri ortaya çıkarınca, Türkiye’deki başarımızı daha da geliştirerek global pazara taşımaya karar verdik”dedi.

AmonRa Software Almanya’dan sonra ABD’ye açıldı

Global açılımlarını değerlendiren Altaş, “Turizm sektöründe çok derin tecrübeye sahip partnerlerimiz ile Almanya merkezli Avrupa’daki yapılanmamızdan sonra Florida merkezli Amerika’daki yapılanmamızı da, çok yakın zamanda tamamlamış olacağız.“ dedi.

Küresel rekabette grup otellere alternatif çözümler

Özellikle üst segment otel teknoloji pazarında dünyada hızlı değişimler yaşandığını vurgulayan Hotech Bilişim A.Ş. Genel Müdürü Melih Altaş, yalnızca “marka algısı” olduğu için, kalıplaşmış çözümlere yönelenlerin; yaşanan satın alma ve politika değişikleri ile “ortada kalma” riski ile karşı karşıya olduklarını ve kendilerinin de bu yapılanma ile ulusal ve uluslararası grup otellere önemli bir alternatif oluşturduklarına işaret etti.

AmonRa Software’in yeni atılımı:

Yazılım karmaşasına bütünsel yaklaşım

AmonRa Software’in sunduğu yeni hizmetin esas amacı ve farkını “Yazılım karmaşasına bütünsel çözüm yaklaşımı” olarak özetleyen Altaş şunları söyledi:

“Bütünsel bir yaklaşım olmadan, teknolojik gelişmelere ayak uydurmak isteyen en üst seviye otellerin bile vardıkları nokta, maalesef tam bir yazılım ve data karmaşası oluyor. Bazı otellerin yatırım yaptıkları farklı yazılım sistemi sayısı 50’yi bulabiliyor.

Astronomik tutarlarda para, emek ve zaman harcanan, ancak her biri ayrı, uyumsuz ve entegre olmadan işleyen bu yazılımların topladığı veriler sistematik raporlama ile değerlendirilmiyor. Hemen her konuda veri toplanıyor, ama bu veriler etkin kullanılamıyor. Biz de işte tam da bu sorunları çözmeye talibiz.”

Bütüncül yaklaşım ve çözüm, Hotech Ekosistem ile mümkün

İdeal olanın tüm verilerin tek bir veritabanında tutulması ve tüm süreçlerin ERP yaklaşımı ile tek bir sistem üzerinden takip edilmesi olduğunu belirten Altaş, “Hotech Ekosistemi’nde yer alan çözümler ile her otelin CRM’den enerji tüketimine, bütçeden operasyon yönetimine, satış yönetiminden personel performansına, farklılaşan eksiklerini kendi çözümleri ile tamamlayabileceğini, tüm verilerini etkin bir şekilde raporlama ve kullanma imkanına erişebileceğini ifade etti.

Rakip değil çözüm ortağı

Hotech’in salt bir satıcı firma olmadığını, otellerin teknolojik ihtiyaçlarını ve projelerini rahatlıkla danışıp konuşabilecekleri bir çözüm ortağı olduğunu belirten Melih Altaş, “Başarılı projeler, sadece yazılım veya teknolojik sistem alınmasından ibaret değildir. Bu yüzden Hotech Ekosistemi’ne danışmanlık hizmetini de dahil ettik. Bu sayede sektöre hizmet veren danışmanlar da, bilgi ve deneyimlerini teknolojik bir zemine oturtarak oteller için sistematik hale getirme imkanına kavuşacak ve geçici projeler sürekli bir başarıya dönüşecek. Biz, rakiplerimiz olan firmaları çözüm ortağımız olarak da görüyoruz.”dedi

Otellerin geleceği: Veriyi kullanarak misafire dokunmak

2016 yılında yaşanan talep düşüşü gibi süreçlerde, Türkiye’ye gelemeyen turistin İspanya, Yunanistan vb. destinasyonlarda yaşadığı olumsuz tecrübelerin; Türkiye’deki oteller için gelecek yıllarda çok önemli bir avantaj oluşturacağını belirten Altaş sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ancak, bu avantajdan faydalanmak isteyen oteller, son derece hızla değişen misafir profiline ve çağın veri odaklı teknolojik gelişimine ayak uydurmalıdır. Veriyi kullanarak misafire dokunmanın giderek daha hayati olduğu bir dönemdeyiz. Teknolojik uygulamaların bu konuda otellerin gelecekteki kaderini belirleyecek en önemli unsur olduğuna inanıyoruz.”

www.turizmdatabank.com/haber/amonra-software-den-yeni-yapilanma-hotech-hotel-technology-ecosystem

 

Leave a comment